web site banner.jpg

Duyurular

Koronavirüs Tedbirleri Kapsamında

Kilisemiz ZİYARETLERE KAPALIDIR

***

Covid-19 tedbirleri kapsamında,

kilise içinde sosyal mesafeyi sağlamak

ve kalabalığı önlemek için

Sadece kilisemizin Hristiyan üyelerine giriş sağlanacaktır.

(Misafir ve ziyaretçi alınmayacaktır)

***

Diğer Duyurular

....................................

*****

BODRUM'DA İNGİLİZCE KATOLİK AYİNİ

Bodrum'da Manastır Hotel'de Katolik İngilizce Ayin düzenlenmektedir.

Cumartesi günleri ........(tarihlerinde) saat 11.00'de yapılan olan İngilizce Ayin'e katılmak isteyen Hristiyanlar aşağıdaki adrese teşrif edebilirler.

MANASTIR HOTEL & SUITES
Kumbahçe Mahallesi Mustafa Kemal Caddesi No:37 BODRUM MUĞLA
+90 (252) 316 2854

***

İzmir Aziz Yuhanna

Katolik Katedral Cemaatine;

  

Sevgili kardeşler,

Cemaat eşliğinde kutladığımız kutsal Ayinlere, önümüzdeki 14 Haziran Pazar günü Efkaristiya Bayramı ile birlikte yeniden başlıyoruz.

 

Dirilmiş Rabbimiz İsa Mesih'in Efkaristiya gizeminde aramızdaki gerçek varlığı olarak, O’nun Bedeni ve Kanı olan ekmek ve şarap Efkaristiya’sını Kilise’nin görkemle kutladığı o aynı günde bir araya gelerek yeniden kutsal Ayin kutlayabileceğiz.

 

Çok anlamlı bir gündür! Bizler, Mesih İsa'nın ölümünü ve dirilişini anmak üzere Pazar günü bir araya geliriz ve aynı zamanda Rab İsa'da günaha öldüğümüzü ve Vaftiz'de yeni hayata doğduğumuzu hatırlamak için bunu yaparız.

 

Efkaristiya sayesinde, - İsa Mesih'in mükemmel görüntüsü bizde oluşana dek- bu yeni yaşam bizde beslenir, güçlenir ve gelişir. Fakat Rab'bin Bedeni ve Kanı'nın kutsallığı bizi bireyler olarak kurtarmaz, ancak bizi tek bir beden yapar: yani Kilise.

 

Yaşadığımız tecrit günleri, aramızdaki birlik bağının güzelliğini tatmamıza yardımcı olmaktadır. Bizler, kişisel bir manevi ihtiyacı karşılamak için haftanın aynı gününde bir araya gelen bireyler değiliz. Biraz özel olsak da, bizler bir topluluğuz.

 

Topluluk olarak yolculuğumuzun yeniden başlaması, Hristiyan yaşamımız için bir yenilenme fırsatı olsun. Çokça korku, olağandışı tecrit zamanları, kişinin kendinin ve başkalarının güvenliğine ve bu dönemde deneyimlediğimiz her şeye olan dikkatimiz umarım bize bir şeyler öğretmiştir.

 

Tüm vaftizli Hristiyanlarımızın, Komünyon almaya gelmeden önce, İtiraf Gizemi’ne yanaşarak günahlarını itiraf etmelerini ısrarla öneriyorum. Ben, Peder Pascal ve Peder Esteban günahlarınızın itirafı için hazır bulunmaktayız.

 

Daha öncesinde size yazmış olduğum [ve şimdi son sayfada yer alan] kiliseye giriş kurallarının yanı sıra, aşağıdaki ek talimatlara da uymaya özen göstermenizi rica ediyorum:

 

- Belirtilen kurallar dâhilinde Kiliseye girip, oturmak için sıralara yöneldiğinizde, sıraya yapıştırılan beyaz etiketin hizasına, önünüzde kalacak şekilde oturunuz ve Ayin’i izlemek için önceden oraya konulmuş dua kitapçıklarını kullanınız. Ayin’den sonra, kitapçıkları sıralarda bırakmayınız, yanınıza alınız: Eve götürebilirsiniz ya da kilise girişindeki çöp sepetine atabilirsiniz.

-   Ayin sonrasında kardeşçe paylaşım için çay-kahve içtiğimiz salonumuz bir süre daha kapalı kalacaktır.

-   Ayin biter bitmez dezenfeksiyon işlemi yapılabilsin diye hemen Kiliseden çıkmalıyız. Selamlaşmak isteyenler, Kilisemizin dışında açık havada ve sosyal mesafe kurallarına uyarak bir müddet daha kalabilir.

-  Kiliseye girişimiz, Kilisenin ön cephesine baktığımızda her zamanki sağ küçük kapıdan yapılacaktır; çıkışlar ise, kalabalığı önlemek adına, Ayin bitiminde açılacak tüm kapılardan yapılacaktır.

 

Hepimizin bir an önce tekrar buluşma ve salgın öncesindeki eski alışkanlıklarımıza dönme arzusunu hissettiğimizin bilincindeyim, ama şimdilik bu mümkün görünmüyor.

 

Pazar günü görüşmek ümidiyle…

 

Peder Ugo